Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 67 հիվանդ է բուժվում
Հուլիսի 7-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 67 հիվանդ է բուժվում, նրանցից 65-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Այս մասին տեղեկանում ենք Շիրակի մարզպետարանի ֆեյսբուքյան էջից:
Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 5203 նմուշառում, մայիսի 12-ից հուլիսի 6-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 3849 նմուշառման հետազոտություն, հուլիսի 6-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 45 նոր դեպք։
Մարզում այսօրվա դրությամբ տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 1045 քաղաքացի, նրանցից 263-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։

В инфекционной больнице Гюмри проходят лечение 67 пациента с коронавирусной болезнью
По состоянию на 11:30 7 июля, в инфекционной больнице Гюмри проходят лечение 67 пациентов с коронавирусной болезнью, из них 65 – жители Ширакской области, сообщает администрация Ширакской области.
С 1-го марта по сей день в медицинских учреждениях и в областном центре Национального центра по контролю и профилактике заболеваний проведено 5203 тестов, с 12 мая по 6 июля включительно в Гюмри проведено лабораторное исследование 3849  образцов. 6 июля подтверждено 45 новых случаев заражения коронавирусом.
В Ширакской области в данный момент находятся в самоизоляции 1045 граждан, у 263 диагностирован коронавирус с бессимптомным течением болезни, они находятся под контролем врачей.