Մեզ պետք չի սպառնալ, մեզ էնքան են սպառնացել, այդ թվում, նաև ձեր գիտությամբ. Քոչարյանի պաշտպանը՝ մեղադրող դատախազին
07/07/2020 14:02
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում` նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, շարունակվում է սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով քննությունը։ Գործով անցնում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, Սեյրան Օհանյանը, Արմեն Գևորգյանը և Յուրի Խաչատուրովը։
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններից Հովհաննես Խուդոյանն անդրադարձավ մեղադրող դատախազների միջնորդությանը՝ նշելով, թե միջնորդության որոշ հատվածի բնութագրող բառը սուտն է։
«Այս ինֆորմացիային առնվազն իմ սերնդակիցների մոտ արձագանքը շատ կարճ էր լինում, որոշակի արտահայտություններով սահմանափակվում էին սուտ խոսք ասող անձի հասցեին ու անցնում էին առաջ», - ասաց Խուդոյանը։
Նրա այս հայտարարությունը դուր չեկավ մեղադրող դատախազներից Գևորգ Բաղդասարյանին։
«Հարգելի դատարան, կարգի եք բերում դատավարության մասնակցին, որովհետև ես իմ իմացած տերմինաբանությամբ կպատասխանեմ նրան, իմ տարեկիցների մոտ էլ տերմիններ կան, որոնք դուք չեք կարող իմանալ», - ասաց Գևորգ Բաղդասարյանը։
Արձագանքեց նաև Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանը։
«Մեղադրող կողմը կիսասպառնալից, թե իրականում սպառնալից բաներ է ասում, մեզ պետք չի սպառնալ, մեզ էնքան են սպառնացել, այդ թվում, նաև ձեր գիտությամբ, որ արդեն էլ ինչ էլ սպառնաք, նորություն չի լինելու, համ էլ իմացեք՝ ում եք սպառնում», - ասաց Հայկ Ալումյանը։

Не нужно нам угрожать, нам много угрожали, в том числе с вашего ведома – Айк Алумян ответил прокурору
07/07/2020 16:04
Адвокат Роберта Кочаряна Ованнес Худоян обратился к ходатайству прокурора, отметив, что некоторые части ходатайства характеризуются словом ложь.
«Ответ эту информацию у моих сверстников бывает, как минимум, очень кратким, мы ограничиваемся некоторыми высказываниями в адрес говорящих ложь лиц и идем дальше», - сказал Ованнес Худоян.
Его заявление не понравилось прокурору Геворку Багдасаряну.
«Уважаемый суд, призовите к порядку участника судебного процесса, поскольку я отвечу ему своей терминологией, у моих сверстников есть термины, которых вы не можете знать», - сказал Геворк Багдасарян.
На это ответил также адвокат Роберта Кочаряна Айк Алумян.
«Сторона обвинения выступает с заявлениями, в которых содержится полу-угроза или реальная угроза. Не нужно нам угрожать. Нам много угрожали, в том числе с вашего ведома, посему, чем бы уже не угрожали, это не будет новостью. И еще, знайте, кому угрожаете», - сказал Айк Алумян.