Լանզարոտեի կոնվենցիայի գործարկմամաբ մենք կորցնելու ենք մեր սերունդը, պետականությունն ու ազգը. մանկավարժ-արվեստաբան
07/07/2020 12:02
Ես, որպես 10 տարեկան տղա երեխայի մայր, իմ մտահոգությունն եմ հայտնում գաղտնի կերպով, արտակարգ դրության պայմաններում ընդունված Լանզարոտեի կոնվենցիայի առնչությամբ, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ակտիվիստ Մարինա Խաչատրյանը:
«Շատ ուրախ եմ, որ հայ մայրերն այսօր ոտքի են կանգնում, որովհետև մեր պատմությունը ցույց է տալիս, որ եթե հայ ազգին վտանգ է սպառնում, իրավիճակը փրկում են հայ մայրերը», - ասաց նա:
Ասուլիսին ներկա մանկավարժ, արվեստաբան Լիլիթ Մարգարյանն իր հերթին նկատեց՝  դպրոցական ծրագրերի փոփոխությունները, Հայ Առաքելական եկեղեցու եկեղեցու վրա հարձակումները նպատակ ունեն տրոհելու հասարակությանը:
«Ինչ վերաբերում է Լանզարոտեի կոնվենցիային, ապա այն դպրոց և մանկապարտեզ ներմուծելը բերելու է նրան, որ ունենալու ենք երեք տարեկանից սեռականացված սերունդ: Մենք կորցնելու ենք մեր սերունդը, պետականությունն ու ազգը: Մենք ունենալու ենք կործանված պետականություն: Երեք-չորս տարեկանից մեր երեխաներին պղծելն ու ապականելը բերելու է խեղված հոգեբանությամբ և ծնողներից օտարված սերնդի: Մեր երեխաներին վերցնելու են մեզնից: Ժամանակն է սթափվելու», - նշեց բանախոսը:

Реализация Лансаротской конвенции приведет к потере поколения, государственности и нации – преподаватель-искусствовед
07/07/2020 13:35
Как мать 10-летнего ребенка, я выражаю свою обеспокоенность в связи с принятой тайно в условиях режима чрезвычайного положения Лансаротской конвенцией, заявила сегодня на пресс-конференции активист Марина Хачатрян.
«Я очень рада, что армянские матери сегодня поднимают свой голос, поскольку наша история показывает, что когда армянскому народу угрожает опасность, ситуацию спасают армянские матери», - сказала Марина Хачатрян.
Другой участник пресс-конференции, преподаватель, искусствовед Лилит Маргарян в свою очередь отметила, что изменение школьных программ, нападения на Армянскую Апостольскую церковь преследуют цель раскола общества.
«Что касается Ласаротской конвенции, то ее внедрение в школы и детские сады приведет к тому, что мы с трех лет будем иметь сексуализацию поколения. Мы потеряем наше поколение, государственность и нацию. Наша государственность будет загублена. С трех-четырех лет наших детей будут развращать и это приведет к искажению психологии и поколению детей, которые отчуждены от родителей. Наших детей просто заберут у нас. Пришло время протрезвиться», - отметила Лилит Маргарян.