Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի և Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի հանդիպումը
Հուլիսի 8-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկի հետ՝ ՀՀ-ում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Նազարուկին՝ պաշտոնավարման ընթացքում հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար, հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-բելառուսական համագործակցության հարցեր և փոխհարաբերությունների հետագա զարգացման ուղիները, ընդգծվել է համագործակցության բավականին բաձր դինամիկան:
Քննարկվել են նաև բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում իրականացվող միջոցառումների ընթացքը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ:

Состоялась встреча министра обороны Армении с послом Беларуси Игорем Назаруком
Министр обороны Армении Давид Тоноян провел сегодня встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Беларуси в Армении Игорем Назаруком в связи с завершением его дипломатической миссии в республике.
Министр обороны поблагодарил посла Назарука за осуществленную активную и эффективную работу для укрепления армяно-белорусских межгосударственных отношений и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-белорусского сотрудничества в оборонной сфере и пути дальнейшего развития взаимоотношений, подчеркнута довольно высокая динамика сотрудничества.
Был обсужден также ход реализуемых в рамках многосторонних форматов мероприятий, а также вопросы региональной безопасности