Արցախում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերը հասել է 142-ի. Հիվանդներից մեկի վիճակը ծանր է
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, Ստեփանակերտում կորոնավիրուսային վարակի ևս մեկ նոր դեպք է հաստատվել: Վարակակիրը բուժանձնակազմից է, նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավոր:
Միևնույն ժամանակ, կորոնավիրուսով հիվանդ մեկ քաղաքացի առողջացել և թողել է մեկուսացման վայրը:
Ընդհանուր առմամբ, հաստատված դեպքերի քանակը 142 է: Այս պահին մեկուսացված է 78, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 29 քաղաքացի:
Հիվանդներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, ևս մեկ հիվանդի վիճակ՝ միջին ծանրության: COVID-19 ախտորոշմամբ մյուս վարակակիրների առողջական վիճակը բավարար է:

В Арцахе число подтвержденных случаев коронавируса достигло 142
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в Степанакерте выявлен еще один случай заражения COVID-19. Зараженный – из медицинского персонала, контактировавшее лицо с зараженными из подтвержденного ранее очага.
За минувшие сутки выздоровел и покинул место изоляции 1 человек с диагнозом COVID-19.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса достигло 142. В настоящее время в изоляции находятся 78 граждан, в больницах проходят лечение 29 граждан.
Состояние здоровья одного пациента остается тяжелым, другого медики оценивают как средней тяжести. Состояние пациентов с диагнозом COVID-19 удовлетворительное.