«Մեզ ոտքի մի հանեք, հանեք աշխատանքի, գնանք աշխատենք, բանկի փողերը տանք, որ գիշերը հանգիստ կարողանանք քնենք»․ Բողոքի ակցիա՝ կառավարության դիմաց
09/07/2020 13:26
Միջոցառումների անցկացման կազմակերպությունների աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում կառավարության դիմաց։ Նրանք պահանջում են թույլատրել իրենց վերսկսել աշխատանքները՝ պահանջելով կառավարության ներկայացուցչի հետ հանդիպում։
«Մեզ ոտքի մի հանեք, հանեք աշխատանքի։ Գնանք աշխատենք, բանկի փողերը տանք, որ գիշերը հանգիստ կարողանանք քնենք։ Էսօր մենք հոգեպես ավելի շատ ենք հիվանդանում, քան՝ վիրուսից», - ասաց հավաքի մասնակիցներից երգիչ, հաղորդավար և հանդիսավար Էդիկ Կարապետյանը։
Նա նկատեց, որ համավարակի հնարավոր բռնկումը կանխելու համար իրենք պատրաստ են բոլոր քայլերը ձեռնարկել։
Վերջինս նաև նշեց, որ իրենք կառավարությունից հստակ պատասխան են ակնկալում և եթե կառավարությունը մերժելու է իրենց առաջարկը և չի թույլատրելու աշխատել, ապա այդ դեպքում գոնե բանկերին հորդորի արձակուրդ տրամադրել իրենց։
Ցուցարարներից մեկն էլ նշեց, որ եթե կառավարությունը չի լսելու իրենց պահանջը, ուրեմն թող իրենց այլ աշխատանքի տեղավորեն։

Пусть позволят нам работать, чтобы мы могли погасить кредиты и спокойно спать по ночам – акция протеста перед правительством Армении
09/07/2020 14:40
Работники компаний по организации мероприятий проводят сегодня акцию протеста перед зданием правительства Армении, требуя встречи с представителем правительства.
«Не вынуждайте нас подниматься на протест, лучше обеспечьте работой. Мы хотим работать, выплачивать банку кредиты, чтобы спокойно спать ночью. Сегодня у нас больше духовных больных, чем от вируса», - сказал один из участников акции протеста певец и конферансье Эдик Карапетян.
Он отметил, что они готовы предпринять все шаги для предотвращения возможной вспышки эпидемии.
Он также отметил, что они ожидают от правительства четкого ответа и если правительство отклонит их предложение и не разрешит работать, то должно призвать банки предоставить им хотя бы кредитные каникулы.
Другой участник акции протеста отметил, что если правительство не услышит их требование, то должно устроить их на другую работу.