«Հրապարակ». «ԱԺ նախագահը 3 անգամ զավթել է ՀՀ նախագահի իրավասությունները»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Երբ լրանա 21-րդ օրը, և ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրի ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի կողմից մերժված սահմանադրական փոփոխություների փաստաթուղթը, դա կլինի Արարատի «տրետի պալյոտ նա լունու»` սահմանադրական կարգի տապալման ուղղությամբ 3-րդ քայլը», - ասաց սահմանադրագետը:
Չէ` երկրորդն է։ «Այդպես չէ. նախագահ Սարգսյանը վերջին անգամ Վահե Գրիգորյանին առանց մրցույթի է ՍԴ նախագահի թեկնածու առաջադրել։ Հիշենք խրոնոլոգիան. առաջին անգամ առաջադրեց Վահե Գրիգորյանին, չնայած վերջինս ինչ ասես չէր ասել Արմեն Սարգսյանի հասցեին, «նախկին» ԱԺ-ն չընտրեց Գրիգորյանին։ Ա. Սարգսյանն առաջադրեց Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը, հետո՝ պետհամալսարանի պետաիրավական ամբիոնի վարիչ Վաղարշյանի թեկնածությունը․ այս անգամ էլ «նոր» ԱԺ-ն չընտրեց նրանց։ Հետո Արարատ Միրզոյանն իր էջում մի լուսանկար հրապարակեց` «գրությամբ», որ ՀՀ նախագահի հետ պարբերաբար կառուցողական հարցեր է քննարկում, այդ թվում և ՍԴ-ին վերաբերող։ Նախագահն էլ առանց մրցույթի առաջադրեց Արարատի և մեծամասնության սրտի ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանին, և նա ընտրվեց»: Փաստորեն, Արմեն Սարգսյանն ու ԱԺ-ն վաղուց են հեղաշրջում այս երկիրը` ի դեմս ՍԴ-ի։ «Փաստորեն։ Սակայն այդ ամենում առկա է նաև քրեական «հետք». ԱԺ նախագահը 3 անգամ զավթել է ՀՀ նախագահի իրավասությունները»»:

«Грапарак»: Председатель парламента 3 раза узурпировал полномочия президента Армении
«По истечении 21 дня председатель парламента Арарат Мирзоян подпишет документ о конституционных поправках, который отказался подписать Армен Саркисян. Это станет "третьим полетом на Луну" Арарата – третьим шагом в направлении свержения конституционного строя», - заявил в беседе с корреспондентом газеты «Грапарак» специалист по конституционному праву.
Нет, вторым.
«Нет, это не так. Президент Армен Саркисян в последний раз предложил кандидатуру Ваге Григоряна на должность судьи без конкурса. Вспомним хронологию: в первый раз он предложил кандидатуру Ваге Григоряна, несмотря на то, что последний чего только не говорил в адрес Саркисяна, но "старый" парламент не выбрал Григоряна. Армен Саркисян предложил кандидатуру Гора Ованнисяна, потом кандидатуру заведующего государственно-правовой кафедрой государственного университета  Вагаршяна, но в этот  раз уже не выбрал "новый" парламент. Потом Арарат Мирзоян опубликовал на своей странице фотографию с "записью" о том, что с президентом Армении периодически обсуждаются конструктивные вопросы, в том числе и касающиеся Конституционного суда. Президент после этого без конкурса выдвинул кандидатуру Ваге Григоряна, любимого большинством и Араратом Мирзояном, который был выбран судьей».
Фактически, Армен Саркисян и Национальное Собрание давно совершают переворот в этой стране – в лице Конституционного суда?
«Фактически. Но во всем этом есть также уголовный "след". Председатель Национального Собрания 3 раза узурпировал полномочия президента Армении».