Նիդերլանդները Հայաստանին 200 000 եվրո գումար կհատկացնի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար
Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարարությունը որոշում է կայացրել Հայաստանին հատկացնել 200 000 եվրո գումար՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար խիստ անհրաժեշտ սարքավորումներ գնելու նպատակով։ Այս մասի տեղեկանում ենք Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան պաշտոնական կայքից:
Ըստ ՆԹ արտգործնախարարության և ՀՀ առողջապահության նախարարության միջև հուլիսի 9-ին ստորագրված համաձայնագրի՝ օժանդակության շրջանակներում հատկացված գումարն ուղղվելու է հայաստանյան ընկերություններից 3 հատ PCR թեսթավորման սարք, 100 հատ հիվանդանոցային մոնիտոր և 1 կենսաբանական անվտանգության խցիկ ձեռք բերելուն։
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայաստանյան ընկերություններից արդեն պատվիրել է վերոնշյալ սարքավորումները, որոնք Հայաստան կառաքվեն մոտ ժամանակներս։

Netherlands to allocate 200,000 euros to Armenia for acquiring medical devices to fight coronavirus
The Ministry of Foreign Affairs of the Netherlands has decided to allocate 200,000 euros to Armenia for buying extremely necessary devices for fighting coronavirus, Armenia’s embassy in the Netherlands reports.
According to the agreement signed between the MFA of the Netherlands and the Ministry of Health of the Armenia on July 9, this amount will be directed to the purchase of 3 PCR test devices, 100 hospital monitors and one biological security booth from Armenian companies.
Armenia’s health ministry has already ordered the mentioned devices which will be delivered to Armenia in near future.