Լարված իրավիճակ՝ Բաղրամյան 26-ի դիմաց. Վահագն Չախալյանը բերման ենթարկվեց
Բաղրամյան 26-ի դիմաց լարված իրավիճակ է։ Այստեղ էր մամուլի ասուլիս անելու համար «Կամք» հասարակական շարժման ղեկավար Վահագն Չախալյանը:
«Մենք ակցիա չենք անում, մենք այստեղ ընդամենը մամուլի ասուլիս ենք անելու և նախագահի նստավայրին նամակ ենք հանձնելու։ Ոչ ակցիա ենք անում, ոչ «ռուպռ» ենք բերել, ոչ պլակատ ունենք, ոչ մի հակաօրինական բան չենք անում», - ասաց Վահագն Չախալյանը։
Նա նշեց, թե Հայաստանում արտոնյալների խումբ է ձևավորվում, ովքեր ինչ ուզել-անելու իրավունք ունեն։
««Ոչ խտրականությանը»։ Դուք ապազգային և ազգային ուժերի միջև խտրականություն եք դնում։ Ինչպես որ մի քանի օր առաջ այլ ինչ-որ քաղաքական ուժի ներկայացուցիչներ ասուլիս են արել այստեղ, մենք էլ ենք անելու», - ասաց Վահագն Չախալյանը։
Ոստիկանները Չախալյանին բերման ենթարկեցին։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը Բաղրամյան 26-ի առջև համակիրների հետ ասուլիս էր հրավիրել որտեղ հայտարարեց, թե չստորագրելով Սահմանադրական դատարանի մասին օրենքում փոփոխությունը՝ Արմեն Սարգսյանն արգելակել է գործընթացը:

Полицейские задержали Ваагна Чахаляна на Баграмяна 26
Руководитель общественного движения «Камк» («Воля») Ваагн Чахалян пришел сегодня к резиденции президента Армении на Баграмяна 26, чтобы провести пресс-конференцию.
«Это не акция, мы хотим провести здесь только пресс-конференцию и передать письмо президенту. Мы не взяли с собой «рупор», у нас нет плакатов, ничего противозаконного не делаем», - сказал Ваагн Чахалян.
Он отметил, что в Армении сформировалась группа привилегированных лиц, которым позволено делать все, что они хотят.
«Мы выступаем против дискриминации. Вы проявляете дискриминацию, по-разному относитесь к денациональным и национальным силам. Мы пришли сюда, чтобы провести пресс-конференцию, как несколько дней назад это сделали представители какой-то политической силы»,  - сказал Ваагн Чахалян.
Однако полицейские задержали Ваагна Чахаляна.
Напомним, депутат парламента Арман Бабаджанян вместе со своими сторонниками созвал пресс-конференцию на Баграмяна 26 перед резиденцией президента Армении, во время которой он заявил, что, не подписывая поправки в закон «О Конституционном суде», Армен Саркисян тормозит процесс.