Իտալիան արգելում է մուտքն ու տարանցումը 13 երկրից, այդ թվում՝ Հայաստանից
Իտալիայի առողջապահության նախարար Ռոբերտո Սպերանցան սահմանել է երկիր մուտք գործելու ժամանակավոր արգելք 13 պետությունից, որոնք ունեն կորոնավիրուսով վարակի տարածվածության բարձր մակարդակ, հայտնում են գերատեսչությունից:
«Ես ստորագրեցի նոր կարգադրություն, որն արգելում է Իտալիայի տարածքով մուտքն ու տարանցումը այն քաղաքացիներին, որոնք վերջին 14 օրվա ընթացքում եղել են կամ գտնվում են հետևյալ երկրներում. Հայաստան, Բահրեյն, Բանգլադեշ, Բրազիլիա, Բոսնիա և Հերցեգովինա, Չիլի, Մակեդոնիա, Մոլդովա, Օման, Պանամա, Պերու, Քուվեյթ, Դոմինիկյան Հանրապետություն», - ասել է Սպերանցան:

Италия запрещает въезд и транзит из 13 стран, в том числе из Армении
Министр здравоохранения Италии Роберто Сперанца ввел временный запрет на въезд в страну из 13 государств с высоким уровнем распространения коронавирусной инфекции, говорится в сообщении ведомства.
«Я подписал новое распоряжение, который предусматривает запрет на въезд и транзит по национальной территории граждан, которые в течение последних 14 дней находились или были проездом в следующих странах: Армения, Бахрейн, Бангладеш, Бразилия, Босния и Герцеговина, Чили, Македония, Молдавия, Оман, Панама, Перу, Кувейт, Доминиканская Республика», - сказал Сперанца.