Իշխանությունները հերքել են Թեհրանում տեղի ունեցած պայթյունի մասին լուրերը
Տեղական իշխանությունները հերքել են տեղեկությունները, թե Իրանում՝ Թեհրանի արևմտյան մասում, տեղի է ունեցել պայթյուն, հայտնում է IRIB պետական հեռուստառադիոընկերությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ պայթյուն է լսվել Իրանի Թեհրան նահանգի արևմուտքում: Հեռուստառադիոընկերությունը նաև նշել է, որ Թեհրան նահանգի Կոդս քաղաքում խաթարվել է էլեկտրամատակարարումը:
«Ոչ մի պայթյուն տեղի չի ունեցել Կոդս քաղաքում, կամ նույնիսկ Հերմդերայում (քաղաք երկրի հյուսիսում - խմբ.)», - ասել է Կոդս շրջանի ղեկավարն՝ ավելացնելով, որ էլեկտրաէներգիայի անջատման պատճառը տեղի հիվանդանոցներից մեկում անսարքությունն էր, այն տևել է հինգ րոպե:

Власти опровергли информацию о взрыве в Тегеране
Местные власти опровергли информацию о том, что в западной части провинции Тегеран в Иране произошел взрыв, сообщает гостелерадиокомпания IRIB.
Ранее сообщалось, что взрыв был слышен на западе иранской провинции Тегеран. Телерадиокомпания со ссылкой на данные соцсетей также отмечала, что в городе Кодс провинции Тегеран произошло отключение электричества
"Никакой взрыв не произошел в городе Кодс или даже в Гермдерре (город на севере страны – ред.)", - заявил глава области Кодс, добавив, что причиной отключения электричества стали неполадки у одной из местных больниц, оно длилось пять минут.