Հայկական կողմի գործողության արդյունքում ադրբեջանցի երկու զինծառայող է զոհվել, հինգը՝ վիրավորվել
Ադրբեջանցի երկու զինծառայող է զոհվել, հինգը վիրավորվել են այսօր սահմանային միջադեպի հետևանքով։ Այդ մասին հայտնում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը։
Հիշեցնենք, այսօր ՀՀ ՊՆ հայտարարեց, որ 12:30-ի սահմաններում Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենայով Տավուշի ուղղությամբ ՀՀ պետական սահմանը խախտելու փորձ են կատարել:
Ըստ ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության, հայկական կողմի նախազգուշացումից հետո Ադրբեջանի զինծառայողները, թողնելով ՈՒԱԶ մակնիշի ավտոմեքենան, վերադարձել են իրենց դիրք:
Ժամը 13:45-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները կրկնել են հայկական զինված ուժերի սահմանային դիրքը գրավելու փորձը, կիրառելով հրետանային կրակ, սակայն ճնշվել են հայկական կողմից և կորուստներ կրելով, հետ շպրտվել:

Two Azerbaijani servicemen were killed, five were wounded as a result of today’s incident on the border, Azerbaijani Ministry of Defense reports.
As it has been reported today the Azerbaijani side attempted to violate the state border of the Republic of Armenia, in the direction of Tavush province with an UAZ-model vehicle.
Armenia’s Defense Ministry reported that after the warning of the Armenian side, the Azerbaijani servicemen returned to their position, leaving the UAZ-model vehicle behind.
At 1:45 p.m., the servicemen of the Azerbaijani Armed Forces repeated the attempt to seize the border position of the Armenian Armed Forces this time using artillery fire, but were suppressed by the Armenian side and driven back, suffering casualties.