Ադրբեջանական կողմի կորուստների և տարածաշրջանային հնարավոր լարվածության ողջ պատասխանատվությունը լիարժեք կրում է Ադրբեջանի իշխանությունը. ՀՀ փոխվարչապետ
13/07/2020 14:16
Ադրբեջանի՝ երեկվանից սկսած դիվերսիաներն ու սադրանքները դիտարկում ենք որպես անթույլատրելի արկածախնդրություն, հատկապես ամբողջ աշխարհում մոլեգնող համավարակի պայմաններում, ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
«Ցանկանում եմ վերահաստատել մեր պաշտոնական դիրքորոշումն առ այն, որ Ադրբեջանի իշխանությունն է լիարժեք կրում նման իրավիճակում ադրբեջանական կողմի կորուստների և տարածաշրջանային հնարավոր լարվածության ողջ պատասխանատվությունը:
Հայկական բանակն ամենայն պատվախնդրությամբ իրականացնում է իր առջև դրված խնդիրներն՝ արժանի հակահարված տալով հակառակորդի սադրիչ գործողություններին», - ասաց ՀՀ փոխվարչապետն՝ իր զորակցությունը հայտնելով հայ զինվորներին ու սպաներին:

Ответственность за потери азербайджанской стороны и возможную эскалацию в регионе полностью несут власти Азербайджана – вице-премьер Армении
Начатые со вчерашнего дня диверсии и провокации Азербайджан мы рассматриваем в качестве непозволительной авантюры, особенно в условиях свирепствующей во всем мире пандемии коронавируса, заявил сегодня на внеочередном заседании парламента вице-премьер Армении Тигран Авинян.
«Хочу подтвердить нашу официальную позицию в том, что всю ответственность за потери азербайджанской стороны и возможную эскалацию в регионе полностью несут власти Азербайджана.
Армянская армия эффективно осуществляет поставленные перед ней задачи, нанося соразмерные контрудары провокационным действиям», - сказал вице-премьер Армении, выразив свою поддержку армянским солдатам и офицерам.