Ստեղծված պատերազմական իրավիճակում ներքաղաքական բոլոր հարցերը դառնում են երկրորդական. Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարականը՝ կուսակիցներին
13/07/2020 20:53
Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Այսօր, երբ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը կրկին անցել է ակնհայտ սադրանքների, երբ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին երեկվանից իրավիճակը լարված է, երբ գնդակոծվում են խաղաղ գյուղեր ու բնակավայրեր, երբ առաջնագծում հանուն մեր անվտանգության կենաց ու մահու կռիվ է տալիս հայ զինվորը, երբ երկրի անվտանգության հարցը վեր է ամեն ինչից, յուրաքանչյուրիս պարտքն է միավորել բոլոր ջանքները հանուն մեր երկրի ու ժողովրդի պաշտպանության, հանուն արտաքին թշնամու դեմ պայքարի:
Սա այս իրավիճակում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի սկզբունքային դիրքորոշումն է ու հանձնարականը մեր քաղաքական թիմի յուրաքանչյուր անդամին: Ստեղծված պատերազմական իրավիճակում ներքաղաքական բոլոր հարցերը դառնում են այլևս երկրորդական, քանի որ բոլորիս գերխնդիրը մեկն է՝ լինել միասնական, լինել պետության կողքին, համատեղ ջանքերով դիմակայել թշնամու ոտնձգություններին և արժանի հակահարված հասցնել նրան»։

В создавшейся военной ситуации все внутриполитические вопросы становятся второстепенными – Гагика Царукян обратился к членам партии «Процветающая Армения»
13/07/2020 21:38
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян опубликовала пост на своей странице в Facebook.
«Сегодня, когда военно-политическое руководство Азербайджана вновь перешло к явным провокациям, когда на армяно-азербайджанской границе со вчерашнего дня напряженная ситуация, когда обстреливаются мирные села и населенные пункты, когда во имя нашей безопасности армянский солдат сражается на передовой не на жизнь, а на смерть, когда вопрос безопасности страны превыше всего, долг каждого из нас объединить все усилия во имя защиты нашей страны и народа, во имя борьбы с внешним врагом.
В этой ситуации лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян выступил с принципиальной позицией и обратился с поручением к каждому члену нашей политической команды. В создавшейся военной ситуации все внутриполитические вопросы становятся второстепенными, поскольку у всех нас одна сверхзадача – проявить единство, быть рядом с государством, совместными усилиями противостоять посягательствам врага и нанести ему надлежащий контрудар», - написала Ивета Тоноян.