Զոհրաբ Մնացականյանն ու Սերգեյ Լավրովը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանի լարված իրավիճակը
Հուլիսի 13-ին տեղի է ունեցել ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանի մի հատվածում լարված իրավիճակը և այն հաղթահարելու ուղիները: Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցերի:
ՀՀ ԱԳ նախարարը բացարձակ անընդունելի է համարել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումը, որն ուղեկցվել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում տեղակայված ՀՀ զինված ուժերի հենակետի հանդեպ ոտնձգության փորձով:

Зограб Мнацаканян и Сергей Лавров обсудили напряженную ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Сегодня состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна с главой МИД России Сергеем Лавровым, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Собеседники обсудили напряженную ситуацию на одном из участков армяно-азербайджанской границы и пути его преодоления, вопросы региональной стабильности и безопасности.
Глава МИД Армении назвал неприемлемым нарушение режима перемирия со стороны Азербайджана, которое сопровождалось попыткой захвата опорного пункта ВС Армении, расположенного на территории Республики Армения.