Սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում շարունակում են ակտիվ քննարկել Ադրբեջանին հասցված կորուստների թեման. Տիգրան Աբրահամյան
13/07/2020 18:03
Չինարի բնակավայրի արկակոծությունը ստեղծված իրադրությանը նոր սրություն է հաղորդում, ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ընդ որում՝ ժամանակային առումով, այս ամենին նախորդել է Ադրբեջանում կայացած անվտանգության խորհրդի նիստը, որտեղ Ադրբեջանի նախագահը խոստացել է «վրեժ լուծել»:
Ադրբեջանից հնչող սպառնալիքներին զուգահեռ, սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում շարունակվում է ակտիվ քննարկվել Ադրբեջանին հասցված կորուստների թեման:
Որքան էլ Ադրբեջանը ձգտում է թաքցնել կորուստների, վիրավորների, տեխնիկական միջոցների ոչնչացման թեման, մեկ է՝ այն տարբեր հարթակներում լայն քննարկման առարկա է դարձել», - նշել է Աբրահամյանը։

В азербайджанском сегменте соцсетей продолжает активно обсуждаться тема нанесенных Азербайджану потерь – Тигран Абрамян
13/07/2020 20:08
Минометный обстрел села Чинари придает создавшейся ситуации новую остроту, написал на своей странице в Facebook руководитель аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха по вопросам безопасности Тигран Абрамян.
«Причем, в контексте времени, всему этому предшествовало состоявшееся в Азербайджане заседание Совета безопасности, во время которого президент Азербайджана обещал "отомстить".
Параллельно со звучащими из Азербайджана угрозами, в азербайджанском сегменте соцсетей продолжает активно обсуждаться тема нанесенных Азербайджану потерь.
Сколько бы Азербайджан не стремился сокрыть факты потерь, раненных и уничтоженных технических средств, эта тема все равно становится предметом широкого обсуждения на различных площадках», - отметил Тигран Абраамян.