Մեզ հետ չի կարելի խոսել ուժի դիրքերից. Փաշինյանը հանդիպել է ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել պաշտպանության նախարարության և Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ՝ նախարար Դավիթ Տոնոյանի և ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանի գլխավորությամբ:
ՀՀ ԶՈՒ բարձրագույն սպայակազմը վարչապետին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում՝ Տավուշի ուղղությամբ, վերջին երկու օրերին հակառակորդի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը, հակառակորդի գործողությունները զսպելու ուղղությամբ հայկական զինուժի կողմից իրականացվող պատժիչ քայլերը:
Ընդգծվել է, որ իրավիճակը գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ստեղծված իրադրության հնարավոր զարգացումներն ու Զինված ուժերի համարժեք գործողությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է՝ ՀՀ զինված ուժերը հերթական անգամ ապացուցում են, որ մեզ հետ չի կարելի խոսել ուժի դիրքերից:

С Арменией нельзя говорить с позиций силы. Премьер встретился с руководящим составом армии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с руководящим составом министерства обороны Главного штаба ВС республики во главе с министром обороны и начальником ГШ Давидом Тонояном и Оником Гаспаряном.
Как сообщает пресс-служба правительства, премьеру представилена ситуация на армяно-азербайджанской границе, оперативная обстановка, карательные меры по усмирению действий ВС Азербайджана.
Было подчеркнуто, что ситуация полностью контролируется ВС Армении. Обсуждены возможные развития создавшейся ситуации и действия ВС.
Премьер-министр Армении заявил, что ВС республики в очередной раз доказывают, что с Арменией нельзя говорить с позиций силы.