Լիբիայի արևելքի խորհրդարանը թույլ է տվել  Եգիպտոսին միջամտել լիբիական հակամարտությանը
Լիբիայի արևելյան խորհրդարանը Եգիպտոսի բանակին թույլ է տվել միջամտել լիբիական հակամարտությանը՝ հանուն երկրում ընդհանուր անվտանգության և կայունության, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով համապատասխան հայտարարությանը:
Փաստաթղթում ասվում է, որ խորհրդարանը կոչ է անում «երկու եղբայրական ժողովուրդին» համատեղել օկուպացիային հարված հասցնելու ջանքերը: Եգիպտոսի զինված ուժերը կարող են միջամտել «պաշտպանելու Լիբիայի և Եգիպտոսի ազգային անվտանգությունը»:
«Որպեսզի հաղթենք օկուպանտին և պահպանենք մեր ընդհանուր անվտանգությունն ու կայունությունը մեր երկրում և տարածաշրջանում», - ասվում է տեքստում:

Парламент на востоке Ливии разрешил Египту вмешаться в ливийский конфликт
Парламент на востоке Ливии разрешил армии Египта вмешаться в ливийский конфликт ради общей безопасности и стабильности в стране, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на соответствующее заявление.
В документе говорится, что парламент призывает к «двумя братскими народами» совместить усилия для нанесения удара по оккупанту. Военные Египта могут вмешаться, чтобы «защитить ливийскую и египетскую национальную безопасность».
«Чтобы нанести поражение оккупанту и сохранить нашу общую безопасность и стабильность в нашей стране и регионе», — отмечается в тексте.