ՀՀ քաղաքացի, Խնձորեսկ գյուղի անհայտ կորած 30-ամյա բնակիչը հայտնվել է Ադրբեջանում
Սյունիքի մարզի Խնձորեսկ գյուղի ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարվել գյուղի անհայտ կորած բնակիչ, 30-ամյա Նարեկ Սարդարյանի վերաբերյալ:
«Անկախ ամեն ինչից՝ սպասում ենք:
Սիրելի՛ Խնձորեսկցիներ, Նարեկը ողջ է. բոլորս էլ գիտակցում ենք, որ տեսաձայնագրությունն իրականության հետ կապ չունի, նա ստիպված է ասել այն, ինչ իրեն պարտադրել են: Նարեկը կվերադառնա իր ընտանիք. նրա ծնողները, կինը, երկու տղաները, և բոլորս սպասում ենք: Աստված մեծ է»:
Ադրբեջանական կողմը քիչ առաջ հայտնել է, որ ՀՀ քաղաքացի 30-ամյա Նարեկ Սարդարյանը հայտնվել է Ադրբեջանի տարածքում և հրապարակել է նրա մասնակցությամբ տեսանյութ:

Missing resident of Khndzoresk Narek Sardaryan, 30, appears in Azerbaijan (video)
The missing 30-year old resident of Khndzoresk village of Armenia’s Syunik region Narek Sardaryan has appeared in Azerbaijan.
“Irrespective of everything we are waiting…Narek is alive. We all know that the footage has nothing to do with reality and he is forced to say what he is told to. Narek will return to his family – his parents, wife, two boys, we are all waiting for him…,” the community’s Facebook page says.
The Azerbaijani side reported that 30-year old citizen of Armenia Narek Sardaryan appeared in the territory of Azerbaijan and released a footage with his participation.