Հակառակորդի ԱԹՍ հարվածից վիրավորում ստացած Չինարիի բնակչի մոտ առկա է մարմնի մակերեսի մոտ 10% այրվածք. վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր
16/07/2020 17:14
Հակառակորդի անօդաչուի հարվածից վիրավորում ստացած Չինարի գյուղի 48-ամյա բնակիչ Արամայիս Հովակիմյանի մոտ առկա է մարմնի մակերեսի մոտ 10% այրվածք, բազմաբեկոր վնասվածք ազդրոսկրի հատվածում, հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Վերջինիս վիճակը բժիշկները նախնական գնահատում են կայուն ծանր:
Հետագա վիճակի վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:
Տեղեկացնեմ նաև, որ ամեն ինչ արվում է տարածաշրջանում բուժօգնությունը պատշաճ կազմակերպելու համար. հիվանդանոցներն իրավիճակով պայմանավորված համալրվել են բժշկական կադրերով ու անհրաժեշտ պարագաներով», - հայտնել է ԱՆ խոսնակը։

Состояние раненного в результате удара азербайджанского БПЛА жителя села Чинари стабильно тяжелое, он получил ожог 10% поверхности тела
Состояние раненого в результате удара азербайджанского беспилотника 48-летнего жителя приграничного села Чинари Арамаиса Овакимяна стабильно тяжелое, сообщила пресс-секретарь Минздрава Армении Алина Никогосян.
«Он получил ожог 10% поверхности тела, осколочные ранения бедра. Врачи оценивают его состояние как стабильно тяжелое.
О его дальнейшем состоянии раненого будет предоставлена дополнительная информация.
Делается все для соответствующей организации медобслуживания в регионе. В связи с создавшейся ситуацией больницы пополнены новыми медицинскими кадрами и необходимым оборудованием», - написала на своей странице в Facebook Алина Никогосян.