Ադրբեջանական զինված ուժերը թիրախավորել են Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի բնակավայրերը. ՄԻՊ-ի լուսանկարները
16/07/2020 16:30
Ադրբեջանական զինված ուժերը թիրախավորել են Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի բնակավայրերը, այս մասին հայտնում են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից՝ ներկայացնելով Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բերդ, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի, Նորաշեն բնակավայրերում Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի փաստահավաք աշխատանքների լուսանկարները:
Բացառապես իրավապաշտպան սկզբունքներով առաջնային աղբյուրից ձեռք բերված հավաստի տվյալները, փաստահավաք աշխատանքների ու անհրաժեշտ ուսումնասիրությունների արդյունքները կուղարկվեն ինչպես միջազգային կառույցներին, այնպես էլ ՀՀ համապատասխան պետական ու հասարակական իրավապաշտպան կառույցներին:

ВС Азербайджана взяли под прицел приграничные населенные пункты Тавушской области – омбудсмен Армении опубликовал фотографии
16/07/2020 17:28
Азербайджанские вооруженные силы взяли под прицел приграничные населенные пункты Тавушской области, сообщает офис Защитника прав человека Армении.
Омбудсмен Армении Арман Татоян представил фотографии, которые были сделаны во время миссии по сбору фактов в приграничных селах Айгепар, Неркин Кармирахбюр, Чинари, Норашен и городе Берд.
Достоверные данные из первых источников, результаты работ по сбору фактов и необходимых изучений будут направлены как международным структурам, так и соответствующим государственным и общественным правозащитным структурам.