Հայաստանն ու Ղազախստանը ստորագրել են նավթամթերքի մատակարարումների բնագավառում առևտրատնտեսական համագործակցության մասին համաձայնագիր
16/07/2020 15:33
Հուլիսի 16-ին Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գագիկ Ղալաչյանը և Ղազախստանի էներգետիկայի նախարար Նուրլան Նոգաևը ստորագրեցին «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ղազախստանի Հանրապետության կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետություն նավթամթերքի մատակարարումների բնագավառում առևտրատնտեսական համագործակցության մասին» համաձայնագիրը:
Համաձայնագիրը կնպաստի երկու երկրների միջև փոխշահավետ համագործակցությանը, առևտրատնտեսական կապերի զարգացման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը, գործարար ակտիվության բարձրացմանը:

Армения и Казахстан подписали соглашение о торгово-экономическом сотрудничестве в сфере поставок нефтепродуктов
16/07/2020 15:22
Армения и Казахстан подписали соглашение о торгово-экономическом сотрудничестве в сфере поставок нефтепродуктов. Документ подписали посол Армении Гагик Галачян и министр энергетики Казахстана Нурлан Ногаев.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, соглашение будет способствовать взаимовыгодному сотрудничеству двух стран, созданию благоприятных условий для развития торгово-экономических связей, повышению уровня предпринимательской активности.