Նարեկ Սարդարյանը գերեվարվել է. ձեռնարկվում են միջոցներ՝ նրան Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ
2020 թ. հուլիսի 8-ին՝ ժամը 11:00-12:00-ի սահմաններում, ԱՀ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանակից ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորայք համայնքի վարչական տարածքի արոտավայրերում սեփական անասուններն արածացնելիս անհայտ կորել է Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ գյուղի բնակիչ, 1990 թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Սարդարյանը:
ԱԱԾ-ից հայտնում են՝ պարզվել է, որ Ն.Սարդարյանը կորած անասունները որոնելու արդյունքում մոլորվել և անցել է ԱՀ Նախիջևանի տարածք, որտեղ գերեվարվել է:
Ն.Սարդարյանը բնութագրվում է որպես հայրենասեր, հանգիստ և աշխատասեր անձնավորություն, տեղական ինքնակառավարման և իրավապահ մարմինների հետ երբևիցե խնդիրներ չի ունեցել: Ն.Սարդարյանն ունի ընտանիք և անչափահաս երեխաներ, որոնց հոգսերը հոգում է ինքը:

Нарек Сардарян взят в плен, предпринимаются меры для его возвращения в Армению
Гражданин Армении Нарек Сардарян захвачен в плен азербайджанской стороной, сообщает Служба национальной безопасности Армении.
«8 июля 2020 года в районе 11:00-12:00 во время выпаса собственного скота на пастбищах административного района Горайк Сюникской области близ границы с Нахичеванской автономной республикой Азербайджана без вести пропал гражданин Армении Нарек Сардарян, 1990 года рождения», - говорится в сообщении СНБ Армении.
Согласно сообщению, выяснилось, что Н.Сардарян заблудился во время поиска пропавшего скота, перешел на территорию Автономной республики Нахичеван, где был взят в плен.
Нарека Сардаряна характеризует как патриотичного, спокойного и трудолюбивого человека, он никогда не имел каких-либо проблем с местной властью и правоохранительными органами. Н.Сардарян женат, имеет несовершеннолетних детей.