Այսօրվանից սկսելու ենք զբաղվել սահմանամերձ գյուղերի զարգացման ծրագրերով. Տավուշի մարզպետ
Տավուշի մարզում մեծ թափով կատարվում են վերականգնողական աշխատանքներ, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց մարզպետ Հայկ Չոբանյանը։
«Առավել կարևոր է ամբողջությամբ վերադառնալ բնականոն աշխատանքին, տնտեսական կանքին ու վերականգնողական գործընթացին այսօրվանից կսկսի փոխարինել զարգացման ծրագիրը», - ասաց նա։
Հայկ Չոբանյանը նշեց, որ այսօրվանից սկսելու են զբաղվել սահմանամերձ գյուղերի զարգացման ծրագրերով։
«Մենք նոր խթան ենք տալիս այս աշխատանքներին այս օրերի տված էներգիայով՝ իմանալով, որ, ցանկացած խնդիր լուծելով սահմանամերձ գյուղում, մենք լուծում ենք նաև մեր երկրի սահմանի անվտանգության խնդիրը», - հավելեց մարզպետը։

С сегодняшнего дня мы начнем заниматься программами развития приграничных сел – губернатор Тавуша
В Тавушской области с большим размахом осуществляются восстановительные работы, заявил сегодня журналистам губернатор Тавуша Айк Чобанян.
«Максимально важно полностью вернуться к нормальной работе, к экономической жизни, процесс восстановления с сегодняшнего дня будет заменен программой развития», - сказал губернатор.
Айк Чобанян отметил, что с сегодняшнего дня начнется реализация программ развития приграничных сел.
«Мы придаем новый стимул этим работам за счет накопленной в эти дни энергии, зная, что при решении любой проблемы в приграничном селе, мы решаем задачу безопасности границ нашей страны», - добавил губернатор.