«Իրատես». Վահե Գրիգորյանը չի դառնա ՍԴ նախագահ. չեն վստահում
«Իրատես» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը ծանր խոսակցություն է ունեցել իր «անձնական օգտագործման» ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանի հետ, քանզի այս վիճակի տուժողներից մեկն էլ ՀՀ կառավարությունն է։
Պարապուրդի մատնված, դեֆակտո խոր ճգնաժամ ապրող ՍԴ-ն չի կարողանում վավերացնել պետության համար կարևորագուն միջազգային պայմանագրերն ու փաստաթղթերը, ինչն էլ իր հերթին լուրջ ազդեցություն է թողնում առանց այն էլ ծանր վիճակում գտնվող հայաստանյան տնտեսության վրա։
Դեռ մեկ տարի առաջ իրեն ՍԴ նախագահ հռչակած Վահե Գրիգորյանը, որը այդ մեկ տարին առանց աչքը թարթելու բավականին բարձր աշխատավարձ է ստացել, գտնվում է ֆրուստրացիոն վիճակում։ ՍԴ նախագահ ինքն այդպես էլ չի դառնա, իրեն չեն վստահում, որովհետև այսօր ՍԴ-ում տիրող խոր ճգնաժամի և ընդհանուր դատական համակարգում ստեղծված վիճակի բուն մեղավորն ու պատասխանատուն ինքն է»։

«Иратес»: Ваге Григорян не станет председателем Конституционного суда – ему не доверяют
Газета «Иратес» пишет, что премьер-министр Никол Пашинян имел тяжелый разговор со своим судьей «личного использования» Ваге Григоряном, поскольку одним из пострадавших от этой ситуации стало правительство Армении.
«Конституционный суд, обреченный на вынужденный простой, переживающий де-факто глубокий кризис, не может ратифицировать важнейшие для государства международные договора и документы, что в свою очередь сильно влияет на экономику Армении, которая и без того находится в тяжелом состоянии.
Провозгласивший себя еще год назад председателем Конституционного суда Ваге Григорян, который, ничего не делая, получал в течение года довольно высокую зарплату,  находится в состоянии фрустрации. Он так и не станет председателем Конституционного суда, ему не доверяют, поскольку именно он является виновным и ответственным за создавшийся в Конституционном суде и всей судебной системе кризис», - отмечает издание.