Լուցկում ավտոբուսի ուղևորներին պատանդ վերցրած անձը պահանջներ է ներկայացրել
Ուկրաինայի Լուցկ քաղաքում 20 ուղևորով ավտոբուսը պատանդառած անցը սոցիալական ցանցերում իր պահանջներն է հրապարակել:
Նա պահանջում է, որպեսզի Ուկրաինայի բարձրաստիճան պաշտոնյաները, ներառյալ՝ ներքին գործերի նախարարության ղեկավար Արսեն Ավակովը, նախկին նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն, ԱԱԾ ղեկավարը, եկեղեցիների ղեկավարները տեսանյութ հրապարակեն, որում հայտարարեն, որ իրենք «օրենքով ահաբեկիչներ են»:
Եթե այդ պահանջը չբավարարվի, նա սպառնում է պատանդներով ավտոբուսը պայթեցնել, ինչպես նաև հեռակա կարգով պայթեցնել քաղաքի մեկ այլ վայրում տեղադրված ռումբը:

Захвативший автобус в Луцке выдвинул требования
Злоумышленник, захвативший в центре украинского Луцка маршрутный автобус с двадцатью пассажирами, опубликовал в соцсетях свои требования.
В частности, он настаивает, чтобы первые лица Украины, включая главу МВД Арсена Авакова, экс-президента Петра Порошенко, главу СБУ, глав церквей - записали видео, в котором заявили бы, что они "террористы в законе".
Если эти требования не будут выполнены, то злоумышленник угрожает взорвать автобус с заложниками, а также привести в действие дистанционно еще одну бомбу, заложенную где-то в городе.