ԱԴԾ-ն ահաբեկչություն է կանխել Մոսկվայում (Տեսանյութ)
ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայությունը (ԱԴԾ) Մոսկվայում մարդկանց զանգվածային բնակության վայրում ահաբեկչություն է կանխել, հայտնում է ԱԴԾ հասարակայնության հետ կապերի կենտրոնը:
Ծագմամբ Կենտրոնական Ասիայից տղամարդը ոչնչացվել է Խիմկիում տեղի ունեցած կրակոցների ժամանակ:
Ինչպես հաղորդում է «Интерфакс»-ը՝ կանխվել է «ահաբեկչական կազմակերպության անդամի գործունեությունը, որը պատրաստվում էր ահաբեկչական գործողություն կատարել Մոսկվայի մարդաշատ վայրերից մեկում»:
Խիմկիի լքված ավտոտնակների տարածքում հատուկ ծառայությունները և իրավապահները հայտնաբերել են կասկածել տղամարդու, որը կրակ է բացել ձերբակալության ժամանակ:
Պատասխան գործողությունների ընթացքում հանցագործը վնասազերծվել է, հայտնում են հետախուզական ծառայությունից:
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է AK-74 ինքնաձիգ և նռնակ:
Նաև ապացույցներ են գտնվել, որ հանցագործը կապված է Սիրիայում միջազգային ահաբեկիչների հետ և նախապատրաստում էր զանգվածային գնդակահարություն:

ФСБ предотвратила теракт в Москве (Видео)
Федеральная служба безопасности (ФСБ) предотвратила теракт в месте массового пребывания людей в Москве, сообщил Центр общественных связей (ЦОС) ФСБ. Планировавший его уроженец Центральной Азии ликвидирован в ходе перестрелки в Химках.
Как передаёт Интерфакс со ссылкой на ведомство, совместно с МВД и СК «пресечена деятельность члена террористической организации, планировавшего совершение террористического акта в одном из мест массового скопления людей в Москве».
Сотрудниками спецслужб и правоохранительных органов в районе заброшенных гаражей в Химках был выявлен подозрительный мужчина, который при попытке задержания открыл огонь.
В результате ответных действий преступник был нейтрализован, заявили в спецслужбе. При осмотре места происшествия у него найдены автомат АК-74у, три снаряженных магазина, гранаты.
Также обнаружены доказательства того, что бандит был связан с эмиссарами международных террористов в Сирии и готовил массовый расстрел.