«Հրապարակ». Իրավապահները փորփրում են ԲՀԿ-ական պատգամավորների անցյալը քրեական գործերի հիմքերի նպատակով
29/07/2020 09:26
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԲՀԿ-ն վերացնելու իշխանական ծրագրի շրջանակներում իրավապահները զբաղված են ԲՀԿ-ական պատգամավորների անցյալը փորփրելով, քրեական գործերի հիմքերի փնտրտուքով, այդ թվում և՝ Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի։
Հնարավո՞ր է Դուք էլ հեռանաք ԲՀԿ-ից՝ հարցրինք Ղուկասյանին։ «Ադրբեջանի մասին մտածեք, էրեխեքը զոհվում են սահմանին, էդ մասին մտածեք, ԲՀԿ-ն հայկական կուսակցություն է, ինչո՞ւ եք ուզում վերացնել, ազգը լուրջ խնդիրներ ունի, դուք ընկել եք ԲՀԿ-ի հետևից»։ Մենք չենք ընկել, պարոն Ղուկասյան, այլ՝ իշխանությունը։ «Ես էլ բոլորի համար եմ ասում»։
Ապա հավելեց. «Թավշյա հեղափոխություն է, չէ՞, եկեք լավ ապրենք։ Էդ ադրբեջանցին որ լռել է, հենց էնպես չի, թուրքի հետ մի բան մտածում է, դուք դրա մասին մտածեք, թե չէ մենք նույն լեզվով խոսող մարդիկ ենք»։ Հիմա բացառո՞ւմ եք, որ դուրս կգաք ԲՀԿ-ից, եթե քրեական գործերով Ձեզ ճնշեն։ «Ինձ չե՞ք ճանաչում, չգիտե՞ք ես ով եմ... ինձ ճանաչում են։ Քրեական գործերն էլ իմ մոտ չեն, ուրիշի մոտ փնտրեք»»։

«Грапарак»: Правоохранители копаются в прошлом депутатов фракции «Процветающая Армения», ищут основания для уголовных дел
29/07/2020 11:20
Газета «Грапарак» пишет, что в рамках программы власти по устранению партии «Процветающая Армения» правоохранители ищут оснований для уголовных дел и копаются в прошлом депутатов фракции «Процветающая Армения», в том числе бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна.
В ответ на вопрос, может, Вы покинете фракцию «Процветающая Армения», Вардан Гукасян ответил:
«Думайте об Азербайджане, наши ребята умирают на границе. Подумайте об этом, «Процветающая Армения» – армянская партия, почему хотите уничтожить? У народа есть серьезные проблемы, а вы гоняетесь за партией».
Не мы гоняемся, господин Гукасян, а власть.
«А я говорю всем», - отметил он, добавив:
«Разве революция не бархатная? Так давайте жить нормально. То, что азербайджанцы замолкли, ведь не просто так, вместе с турком задумали что-то. Вы подумайте об этом, ведь мы с вами говорим на одном и том же языке».
Вы исключаете, что можете выйти из фракции «Процветающая Армения», если на вас начнут оказывать давление уголовными делами?