Ցավում եմ, որ մանդատը պահելու համար մարդ կարող է անցնել իր բարոյականության, տղամարդկային խոսքի վրայով. Տոնոյանը՝ Բագրատյանին
31/07/2020 13:33
Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանն անդրադարձել է Սերգեյ Բագրատյանի այսօրվա հայտարարությանը։
«Զարմանքս, անկեղծորեն, չկարողացա թաքցնել, երբ կարդացի երբեմնի գործընկերոջս՝ Սերգեյ Բագրատյանի ֆեյսբուքյան գրառումը: Մի պահ թվաց, թե նրա՝ սևով սպիտակին հանձնած մտքերը ծնունդ են առել հիշողության ժամանակավոր կորստի արդյունքում, հետո հասկացա՝ այդքան բաղձալի մանդատը ամեն գնով պահելու ճիգերն են նրա փոխարեն այդ տեքստը երկնել: Իսկապես ամաչում եմ… Դիրքորոշման էական տարբերությունների մասին խոսում է մի մարդ, որը ԲՀԿ քաղխորհրդի մինչև վերջին նիստն իր անվերապահ աջակցությունն ու համաձայնությունն է հայտնել կայացված բոլոր որոշումների վերաբերյալ:
Պետության հավերժական լինելու և հայոց պետականության հզորացման անհրաժեշտության մասին խոսում է մի մարդ, ում կողմից պետությանը հասցված միլիոնների վնասի կասկածանքով քրեական գործեր են հարուցված: Ընդ որում այդ վնասը փոխհատուցելու անհրաժեշտության մասին բազմիցս Բագրատյանին հորդորել է հենց ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը՝ այդ գործում առաջարկելով թե՛ իր, և թե՛ մեր ամբողջ թիմի օգնությունը: Երևի հենց այս հակասությունների մասին է խոսում պարոն Բագրատյանը, երբ ինքն ընդդիմանում էր պետությանը հասցված վնասը վերականգնել, իսկ մենք հակառակն էինք պնդում: Ինչևէ, իսկապես ցավում եմ, որ ընդամենը պատգամավորական մանդատը պահելու համար մարդ կարող է անցնել իր բարոյականության, իր տղամարդկային խոսքի, իր սկզբունքների վրայով: Թեպետ ինչ սկզբունքների մասին է խոսքը, երբ մարդու միակ սրբությունը մանդատն է…», - ֆեյսբուքյան էջում գրել է Տոնոյանը։

Мне жаль, что ради сохранения мандата человек может перешагнуть через мораль,  мужское слово, принципы – Ивета Тоноян
31/07/2020 17:48
Мне жаль, что ради сохранения мандата человек может перешагнуть через мораль, мужское слово, принципы – Ивета Тоноян
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян обратилась к сегодняшнему заявлению Сергея Багратяна.
«Честно говоря, не могла скрыть удивление, когда прочитала фейсбуковскую запись бывшего коллеги Сергея Багратяна. На минуту мне показалось, что изложенные им черным по белому мысли возникли в результате временной потери памяти, потом поняла, что этот текст был рожден усилиями любой ценой сохранить столь вожделенный мандат. Мне, действительно, стыдно… О существенных различиях в позициях говорит человек, который до последнего заседание политсовета партии "Процветающая Армения" выражал безоговорочную поддержку и согласие всем принятым решениям.
О вечности государства и необходимости усиления государственности говорит человек, в отношении которого возбуждены уголовные дела с подозрением в причинении ущерба государству на миллионы. Причем, именно председатель партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян неоднократно призывал Багратяна к необходимости возмещения этого ущерба, предложив ему в этом деле как свою, так и помощь всей нашей команды. Наверное, именно об этих противоречиях говорит господин Багратян, когда он противился восстановить причиненный государству ущерб, а мы утверждали противоположное. Как бы то ни было, мне действительно жаль, что человек может перешагнуть через мораль, мужское слово, свои принципы только ради сохранения депутатского мандата.  Хотя о каких принципах может идти речь, когда мандат – единственная святость человека», - написала Ивета Тоноян.