Վիետնամում COVID-19-ի հետևանքով առաջին մահն է գրանցվել
Վիետնամում  COVID-19-ից մահվան առաջին դեպքն է գրանցվել՝   համավարակի ամբողջ ընթացքում, հայտնում է Vietnam News-ը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին: Հաղորդվում է, որ մահվան մասին հայտնել է կորոնավիրուսի տարածման վերահսկողության և կանխարգելման վիետնամական հանձնաժողովը։
Ըստ Վիետնամի կառավարական ինտերնետային պորտալի՝ երկրի 70-ամյա քաղաքացի է եղել, որը հիվանդանոցում կորոնավիրուսի հետ կապ չունեցող հիվանդությունից բուժում է ստացել։ Տղամարդը վիրուսով վարակվել է հիվանդանոցում գտնվելու ժամանակ և արդեն հուլիսի 27-ի դրությամբ գրանցված է եղել որպես կորոնավիրուսի վարակակիր:

Во Вьетнаме зафиксировали первую смерть от коронавируса
Первая смерть от COVID-19 зафиксирована во Вьетнаме за все время распространения пандемии нового коронавируса, сообщает местное издание Vietnam News со ссылкой на власти.
Сообщается, что о смерти сообщил вьетнамский руководящий комитет по профилактике и контролю за распространением COVID-19. Скончался пациент под номером 428.
По данным правительственного интернет-портала Вьетнама, опубликованным ранее, пациент номер 428 – это 70-летний гражданин Вьетнама, находившийся на лечении в больнице Da Nang Hospital с диагнозом, не связанным с коронавирусной инфекцией, и заразившийся COVID-19 во время нахождения в больнице. Он был зарегистрирован, как пациент, инфицированный коронавирусом, 27 июля.