«Իրատես». Իշխանական թիմն ավազահատիկի նման սահում է Փաշինյանի տակից
«Թիմը Նիկոլ Փաշինյանի տակից ավազահատիկի նման սահում է. մի կողմից ՍԴ դատավորի թեկնածության խնդիրը, որը բանակների է բաժանել առանց այն էլ մի կերպ զսպվող «Իմ քայլին», մյուս կողմից Մակունցի ծիծաղելի պահվածքը՝ կապված Զարեհի որդի՝ «շիշ բռնող» Հայկ Սարգսյանի հետ, որն առանց այն էլ Նիկոլի «սև ցուցակում» էր՝ որպես պոտենցիալ մանդատը վայր դնող, որովհետև բացարձակ «պրիզնատ» չի գալիս որևէ մեկին, այդ թվում և Նիկոլ Փաշինյանին։
«Իմ քայլում» հավերժ զբաղված են նրա հետքերը սրբելու սրբազան գործով։ Նախագահական աղջիկներ տանելու, թանկարժեք ավտոմեքենայով վոյաժներ անելու, սոցցանցերում «էքսկլյուզիվ» նկարներ գցելու վերջինիս արարքները մաքրելու արարողություններով:
Իսկ դիմակ չկրելու փարթին, ասում են, վերջինիս կողմից ուղղակի մարտահրավեր էր Նիկոլ Փաշինյանին, ինչն էլ լցրել է Փաշինյանի համբերության բաժակը. ասում են՝ շատ շուտով՝ արձակուրդից հետո, պրոբլեմը «բլիժնի բոյի» կվերածվի»։

«Иратес»: Правящая команда ускользает от Никола Пашиняна как песок сквозь пальцы
С одной стороны проблема с судьей Конституционного суда, которая разделила на лагеря и без того удерживаемый с трудом «Мой шаг», с другой стороны, смешное поведение Макунц, связанное с сыном Заре, «держащим бутылку» Айком Саркисяном, который и без того находился в «черном списке» Никола – как потенциальный претендент на сложение полномочий, поскольку абсолютно «не признает» никого, в том числе и Никола Пашиняна.
Во фракции «Мой шаг» постоянно заняты святым дело заметанием следов за ним. Церемониями заметания следов после его визита в резиденцию президента с какими-то девицами, вояжа на дорогих автомобилях, опубликования в соцсетях «эксклюзивных» фотографий.
Говорят, что вечеринка с неношением масок была просто вызовом Николу Пашиняну со стороны последнего, что переполнило чашу терпения Пашиняна. Муссируются разговоры, что вскоре после возвращения из отпуска, эта проблема перерастет в «ближний бой».