Վարչապետը հաստատել է սեռական բռնությունից երեխաներին պաշտպանելու վերաբերյալ կոնվենցիայի կիրառումն ապահովող միջոցառումների ցանկը
31/07/2020 19:15
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, որով հաստատել է սեռական բռնությունից երեխաներին պաշտպանելու վերաբերյալ կոնվենցիայի կիրռումn ապահովող միջոցառումների ցանկը:
«Հիմք ընդունելով «Միջազգային պայմանագրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասը՝  hաստատել «Սեռական շահագործումից և սեռական բնույթի բռնություններից երեխաների պաշտպանության մասին» Եվրոպայի խորհրդի կոնվենցիայի կիրարկումն ապահովող միջոցառումների ցանկը` համաձայն հավելվածի», - ասված է որոշման մեջ:

Премьер-министр Армении утвердил список мероприятий для обеспечения применения  Конвенции о защите детей от сексуального насилия
31/07/2020 19:35
Премьер-министр Армении утвердил список мероприятий для обеспечения применения Конвенции о защите детей от сексуального насилия
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение, согласно которому утверждены мероприятия по применению Конвенции СЕ о защите детей от сексуальной эксплуатации и сексуального насилия (Лансаротская Конвенция).
«Принимая за основание ч.2 ст.18 закона Республики Армения "О международных договорах", утвердить список мероприятий, обеспечивающих применение Конвенции Совета Европы о защите детей от сексуальной эксплуатации и сексуального насилия», - говорится в решении.