Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 18 միլիոնը
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակի հաստատված դեպքերի թիվը գերազանցել է 18 միլիոնը, հայտնում է Ջոնս Հոփկինսի համալսարանը, որն ամփոփում է դաշնային և տեղական իշխանությունների, ինչպես նաև լրատվամիջոցների և այլ բաց աղբյուրների տվյալները:
Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 18 017 556-ի, ամբողջ ժամանակահատվածում մահացել է 687 930 մարդ, և ապաքինվել՝  10 649 108-ը:
Դեպքերի մեծ մասը գրանցվել է ԱՄՆ-ում՝ 4,4 միլիոնը: Երկիրն առաջատար է նաև մահացածների  թվով՝ 154 հազար զոհ:  Միացյալ Նահանգներին հաջորդում են Բրազիլիան, Մեքսիկան և Մեծ Բրիտանիան, Հնդկաստանը, Իտալիան, Ֆրանսիան և Իսպանիան:

Число случаев заражения коронавирусом в мире превысило 18 миллионов
Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в мире превысило 18 миллионов, сообщает Университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников.
По данным на 05:34 мск, общее число инфицированных достигло 18 017 556. Умерли за все время 687 930 человек, выздоровели — 10 649 108.
Больше всего заболевших в США — 4,4 миллиона. Соединенные Штаты лидируют и по числу летальных исходов — 154 тысячи погибших. За ними следуют Бразилия, Мексика, Великобритания, Индия, Италия, Франция и Испания.