Աֆղանստանի բանտի վրա հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 20-ի
Առնվազն 20 մարդ է զոհվել Աֆղանստանի արևելյան Նանգարհար նահանգի Ջելալաբադե քաղաքում բանտի վրա հարձակման հետևանքով: Այս մասին երկուշաբթի հայտնել է 1TV հեռուստաալիքը՝ հղում անելով աղբյուրներին:
Ավելի վաղ TOLOnews հեռուստաալիքը հայտնել էր 5 զոհի և 42 վիրավորի մասին:
1TV- ի փոխանցմամբ՝ մահապարտ ահաբեկիչը պայթեցրել է ռումբով համալրված մեքենան Ջելալաբադե քաղաքի բանտի մոտ: Ինչպես ավելի ուշ հաղորդել է TOLOnews-ը՝ պայթյունի հետևանքով գրոհայիններին հաջողվել է ներս մտնել շենք:
Բախումները շարունակվել են մինչև երկուշաբթի առավոտ, հարձակվող գրոհայիններից հինգը ոչնչացվել է: Ըստ մեկ այլ անանուն աղբյուրի՝ հարձակման ժամանակ ուղղիչ հիմնարկում փորձել է փախչել, սակայն բռնվել է 700 կալանավոր:

Число жертв нападения на тюрьму в Афганистане возросло до 20
По меньшей мере 20 человек погибли в результате нападения на тюрьму в городе Джелалабаде, административном центре восточной афганской провинции Нангархар. Об этом сообщил в понедельник телеканал 1TV со ссылкой на источники.
Ранее телеканал TOLOnews информировал о пяти погибших и 42 пострадавших в результате инцидента.
По данным 1TV, смертник подорвал начиненный взрывчаткой автомобиль около тюрьмы в Джелалабаде. Как впоследствии сообщал TOLOnews, боевикам в результате взрыва удалось проникнуть внутрь здания.
Столкновения продолжались до утра понедельника, пятеро нападавших боевиков ликвидированы. По словам другого, неназванного источника, во время атаки из исправительного учреждения пытались сбежать и были пойманы 700 заключенных.