Ստանում եմ 429 հազար դրամ, պարգևավճար չեմ ստանում, «ցեխ», ոչ էլ պանրի գործարան չունեմ. Հայկ Մարության
04/08/2020 13:27
Մինչև քաղաքապետ դառնալը ես շատ հանգիստ էի ապրում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Այժմ ստանում եմ 429 հազար դրամ, որը կազմում է իմ՝ նախկինում ստացած գումարների 5-10 տոկոսը: Ես պարգևավճար չեմ ստանում: Ես ոչ «ցեխ», ոչ էլ պանրի գործարան չունեմ: Ես փակել եմ իմ բոլոր եկամուտները՝ բացի մի քանի հեղինակային իրավունքների, և եկել եմ այստեղ՝ աշխատելու, եկել եմ՝ մի գործ անեմ», - ասաց նա:

Я получаю зарплату в размере 429 тысяч драмов, премий не получаю, у меня нет ни «цеха», ни завода по производству сыра – Айк Марутян
04/08/2020 14:40
До того как стать мэром столицы, я жил очень спокойно, заявил сегодня на пресс-конференции мэр Еревана Айк Марутян.
«Сейчас я получаю зарплату в размере 429 тысяч драмов, что составляет лишь 5-10% от тех доходов, которые получал до прихода к власти. Я не получаю премий. У меня нет ни «цеха», ни завода по производству сыра. Я отказался от всех доходов, кроме авторских прав в нескольких проектах, и пришел сюда работать, пришел, чтобы заниматься делом», - сказал он.