Մարուքյանը «Հայինկասացիա» ՓԲԸ լուծարման հետևանքով գործազուրկ դարձող աշխատակիցների խնդրի կապակցությամբ դիմել է վարչապետին
04/08/2020 12:14
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը «Հայինկասացիա» ՓԲԸ բազմաթիվ աշխատակիցների դիմումի կապակցությամբ՝ դիմել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին
Տեղեկացնում եմ, որ «Հայինկասացիա» ՓԲԸ բազմաթիվ աշխատակիցների դիմումի կապակցությամբ՝ դիմել եմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Խնդիրն այն է, որ ընկերության լուծարման հետևանքով գործազուրկ են դառնում շուրջ 200 քաղաքացիներ, ում նախապես ՀՀ ԿԲ նախկին նախագահ Արթուր Ջավադյանը խոստացել է, որ ոչ ոք առանց աշխատանքի չի մնալու։ Մինչդեռ, պարզվել է հակառակը` ընկերության շատ փոքր թվով աշխատակիցներ են վերցվում աշխատանքի այլ կազմակերպությունում։

Эдмон Марукян обратился к премьер-министру по вопросу безработных сотрудников ЗАО «Арминкассация»
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян обратился к премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с заявлением многочисленных сотрудников ЗАО «Арминкассация».
«Дорогие граждане!
Сообщаю, что в  связи с заявлением многочисленных работников ЗАО «Арминкассация» обратился к премьер-министру Николу Пашиняну.
Проблема в том, что в результате ликвидации компании около 200 граждан стали безработными, которым бывший председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян заранее обещал, что никто не останется без работы. Между тем, выяснилось обратное: на работу в другую организацию нанимают очень небольшое число сотрудников компании.
Письмо представлено ниже, можете ознакомиться с его содержанием», - написал на  своей странице в Facebook Эдмон Марукян.