Իսրայելը մի շարք հարվածներ է հասցրել Սիրիայի կառավարական ուժերի դիրքերին
Իսրայելի պաշտպանական բանակը երկուշաբթի երեկոյան հարվածներ է հասցրել Սիրիայի հարավում գտնվող սիրիական կառավարական ուժերի դիրքերի վրա, հայտնում է The Jerusalem Post-ը:
Իսրայելի ռազմական հրամանատարությունը նշում է, որ հարվածներն  իրականացվել են մարտական   ինքնաթիռներով և ուղղաթիռներով՝  ի պատասխան երկրների միջև սահմանին ավելի վաղ տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման:
Իսրայելի պաշտպանական բանակը գնդակոծել են դիտորդական և հրամանատարական կետերը Քունիտրա քաղաքի տարածքում: Այն նաև փորձել է ոչնչացնել հակատանկային զինամթերքը և հետախուզական սարքավորումները:
Միևնույն ժամանակ, հրամանատարությունը բացատրել է, որ եթե ահաբեկչական փորձի հետևում անգամ Սիրիայի կառավարական զորքերը չեն եղել, նրանք, այնուամենայնիվ, պատասխանատու են իրենց տարածքում տեղի ունեցածի համար:

Израиль нанес серию ударов по позициям сирийских правительственных сил
Армия обороны Израиля нанесла в понедельник вечером серию ударов по позициям сирийских правительственных сил на юге Сирии, сообщает The Jerusalem Post.
Израильское военное командование отмечает, что удары наносили боевые самолеты и вертолеты в ответ на попытку теракта, совершенную ранее на границе между странами.
Армия обороны Израиля вела огонь по наблюдательным и командным пунктам в районе города Кунейтра. Также она стремилась уничтожить противотанковое вооружение и оборудование для разведки.
При этом в командовании пояснили, что даже если за попыткой теракта стоят не сирийские правительственные войска, они, тем не менее, несут ответственность за все происходящее на своей территории.