Արթուր Վանեցյանն իր մխիթարության խոսքն է ուղղել Բեյրութում զոհերի սգակիր հարազատներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել վիրավորներին
05/08/2020 17:53
«Հայրենիք» զարգացման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի և «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ և իր ցավակցությունները հայտնել նախորդ օրը Բեյրութում տեղի ունեցած աղետաբեր պայթյունի հետևանքով մարդկային անդառնալի կորուստների, վիրավորումների կապակցությամբ, ինչպես նաև հետաքրքրվել մեր հայրենակիցների ու հայկական կազմակերպությունների կրած նյութական վնասներով։
Արթուր Վանեցյանն իր զորակցությունն է հայտնել Բեյրութի և ողջ Լիբանանի հայությանը և վստահություն հայտնել, որ հայ համայնքն իր աշխարհիկ ու հոգևոր առաջնորդների հետ միասնաբար հնարավորինս արագ կվերադառնա անվտանգ և ապահով կյանքի հուն։
Արթուր Վանեցյանն այսօր նաև ցավակցական նամակ է հղել ՀՀ-ում Լիբանանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն․Գ․ տիկին Մայա Դաղերին։ Խորին ցավակցություն հայտնելով Բեյրութում պայթյունի հետևանքով մարդկային բազմաթիվ զոհերի կապակցությամբ՝ նա իր մխիթարության խոսքն է ուղղել զոհերի սգակիր հարազատներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել մի քանի հազար վիրավորներին։

Артур Ванецян выразил соболезнования родственникам погибших в Бейруте и пожелал скорейшего выздоровления раненым
05/08/2020 20:03
Председатель Совета попечителей Фонда развития «Родина» и партии «Родина» Артур Ванецян сегодня провел телефонный разговор с Католикосом Великого дома Киликийского Арамом Первым и выразил соболезнования в связи с необратимыми человеческими потерями в результате вчерашних взрывов в Бейруте, а также поинтересовался понесенным нашим соотечественникам и армянским организациям материальным ущербом.
Артур Ванецян заявил о своей поддержке армянству Бейрута и всего Ливана и выразил надежду, что армянская община со своими светскими и духовными лидерами по возможности быстро вернется к безопасной и обеспеченной жизни.
Артур Ванецян направил сегодня также письмо с соболезнованиями Чрезвычайному и Полномочному послу Ливана в Армении, госпоже Майе Дагер. Выразив глубокие соболезнования в связи с многочленными человеческими жертвами в результате взрыва в Бейруте, он обратился к родственникам погибших со словами утешения и пожелал скорейшего выздоровления нескольким тысячам раненым.