Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով վիրավորվել է ՄԱԿ-ի 48 աշխատակից
ՄԱԿ-ի անձնակազմի անդամները տուժել են Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով: Այս մասին չորեքշաբթի հայտարարել է կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցչի տեղակալ Ֆարհան Հաքը՝ Al Jazeera հեռուստաալիքին տված մեկնաբանության մեջ:
«Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով վիրավորվել է ՄԱԿ-ի 48 աշխատակից և նրանց ընտանիքների 27 անդամ», - հայտարարել է Հաքը:
Երեքշաբթի երեկոյան հզոր պայթյուն է տեղի ունեցել Լիբանանի ռազմածովային բազայի մերձակայքում գտնվող Բեյրութի նավահանգստի տարածքում: Պայթյունի ալիքը ցնցել է Լիբանանի մայրաքաղաքի բնակելի տարածքները: Ըստ վերջին տվյալների՝ պայթյունի զոհ է դարձել առնվազն 78 մարդ, վիրավորվել՝ 4 հազարը: Լիբանանի մայրաքաղաքը հայտարարվել է աղետի գոտի, և քաղաքում երկու շաբաթ արտակարգ դրություն է սահմանվել:

При взрыве в Бейруте пострадали 48 сотрудников ООН
Сотрудники Организации Объединенных Наций пострадали в результате взрыва в Бейруте. Об этом заявил в среду заместитель официального представителя генсека организации Фархан Хак в комментарии телеканалу Al Jazeera.
"В результате взрыва в Бейруте получили ранения 48 сотрудников ООН и 27 членов их семей", - указал Хак.
Мощный взрыв прогремел во вторник в районе морского порта Бейрута поблизости от базы ВМС Ливана. Взрывная волна сотрясла жилые кварталы ливанской столицы. По последним данным, жертвами взрыва стали по меньшей мере 78 человек, 4 тыс. пострадали. Столица Ливана объявлена районом бедствия, в городе на две недели вводится режим чрезвычайного положения.