Մաշտոցի պուրակի կառուցապատման վերաբերյալ Հայկ Մարությանի պատճառաբանություններն ու բացատրություններն ամբողջովին անընդունելի են. ՀՅԴ գործիչ
06/08/2020 15:45
Մաշտոցի պուրակի կառուցապատման վերաբերյալ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի ներկայացրած պատճառաբանություններն ու բացատրություններն ամբողջովին անընդունելի են, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՅԴ Երևանի քաղաքային կոմիտեի անդամ Ժիրայր Պեոճեքյանը:
«Եթե պետք էր այդ տարածքը վարձակալության հիմունքով վերցրած անձի հետ համաձայնության հանգել, կարելի էր այնպիսի համաձայնության գալ, որ քաղաքապետարանը տար այդ մարդու վնասների հատուցումը, որ նա այդտեղից դուրս գար, ոչ թե քաղաքապետարանն ասեր՝ տարածքներդ ենք կրճատում:
Իսկ ծառերը, որ հատվեցին Մաշտոցի պուրակում, մարտ ամսվանից դրանց արմատները բաց էին: Մենք լուսանկարներ ունեինք: Երբ մարտ ամսից արմատները բաց են մնում՝ առանց խնամքի, բնական է, որ մի օր պետք է ասեն՝ դրանք այլևս հնարավոր չէր փրկել, դրա համար էլ կտրել ենք», - նշեց բանախոսը:

Представитель АРФД: Аргументации и объяснения Айка Марутяна в связи с застройкой сквера Маштоца –  полностью неприемлемы
06/08/2020 16:50
Представитель АРФД: Аргументации и объяснения Айка Марутяна в связи с застройкой сквера Маштоца – полностью неприемлемы
Представленные мэром Еревана Айком Марутяном аргументации и объяснения о застройке сквера Маштоца – полностью неприемлемы, заявил сегодня на пресс-конференции член городского комитета Еревана АРФ «Дашнакцутюн» Жирайр Пеочекян.
«Если нужно было достичь согласия с взявшим в аренду эту территорию человеком, то можно было договориться о том, что мэрия возмещает причиненный  этому человеку ущерб, и он уходит оттуда, а не заявлять, что уменьшают земельный участок.
Корни деревьев, которые вырубили в сквере, еще в марте были открыты. У нас есть снимки. А если корни остаются открытыми с марта месяца, без ухода, естественно, что когда-нибудь должны сказать, что деревья уже невозможно спасти, поэтому их нужно вырубить», - отметил Жирайр Пеочекян.