Ռոբերտ Նազարյանն ապացուցում է, որ իր ապրած կյանքը և սկզբունքները նիկոլական թայֆեն փուռը տալ չի կարող. Արմեն Աշոտյան
06/08/2020 14:24
Ինչպես և կանխատեսելի էր, այս իշխանությունները ոչ մի դաս չեն քաղում իրենց ավերիչ գործելաոճից, ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Երկրի շարունակական ջլատման աշխատանքների պարտադիր բաղադրիչը քաղաքական մրցակիցների նկատմամբ քրեական գործեր թխելու հոսքագիծն է, որն աշխատում է ոչ թե արդարության, այլ Նիկոլի քիմքին հաճելի և իր նեղ անձնական շահերից բխող օպերացիոն համակարգով:
Այսօր հայտնի դարձավ, որ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ գործեր սարքելու մոլուցքի շրջանակներում կալանավորել են Ռոբերտ Նազարյանին, ով հրաժարվել է Նիկոլի քյանդրբազների կողմից հորինված և պարտադրվող կեղծ ցուցմունք տալ երրորդ նախագահի դեմ:
Նման գործերի բաղադրատոմսը շատ պարզունակ է:
Ընտրվում է հերթական թիրախը, հարուցված որևէ գործի շրջանակներում մարդկանց վրա ճնշում է գործադրվում «ցուցմունք ազատության դիմաց» բանաձևով իրենց սուտ մեղադրանքը սարքելու համար: Եվ շոուն պատրաստ է:
Այս բանաձևը աշխատում է, երբ դիմացինը թույլ և բարոյականության հետ խնդիրներ ունեցող մարդ է: Սակայն Ռոբերտ Նազարյանն ապացուցում է, որ Հայաստանում կան, եղել են և կլինեն անկոտրում, բարոյական և պինդ տղերք, ում ապրած կյանքը և սկզբունքները նիկոլական թայֆեն փուռը տալ չի կարող», - նշել է Աշոտյանը։

Роберт Назарян доказывает, николовкой кучке не удастся поставить под удар пройденную им жизнь и принципы – Армен Ашотян
06/08/2020 16:05
Как и предполагалось, эти власти не извлекают никаких уроков из своей разрушительной деятельности, написал на своей странице в Facebook заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Обязательный компонент последовательного обессиливания страны – поточная линия фабрикации уголовных дел против политических конкурентов, которая работает не на базе операционной системы правосудия, а в узколичных интересах Никола Пашиняна.
Сегодня стало известно, что в рамках одержимости сфабриковать дела против Сержа Саргсяна задержан Роберт Назарян, который отказался дать придуманные и принуждаемые клоунами Никола ложные показания против третьего президента.
Рецепт подобных дел очень прост.
Выбирается очередная цель, в рамках какого-то возбужденного дела на людей оказывается давление по формуле «показание – за свободу», чтобы сфабриковать ложное обвинение. И шоу готово.
Эта формула работает, когда перед ними оказывается слабый и лишенный нравственности человек. Однако Роберт Назарян доказывает, что в Армении есть, были и будут стойкие, нравственные и сильные парни, чей пройденный путь и принципы николовкой кучке не удастся поставить под удар», - отметил Армен Ашотян.