Լուկաշենկոն պատմել է որդու ընդդիմադիր հայացքների մասին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ իր կրտսեր որդին` Նիկոլայը, հավատարիմ է ընդդիմության հայացքներին: Այս մասին հայտնել է ուկրաինացի լրագրող Դմիտրի Գորդոնը «Ուկրաինա 24» հեռուստաալիքի եթերում:
Բելառուսի առաջնորդը Գորդոնին ասել է, որ Նիկոլայ Լուկաշենկոն «ընդհանուր առմամբ դեմ է իշխանություններին»: Նա նշել է, որ 15-ամյա Նիկոլայը ձևավորել է իր սեփական աշխարհայացքը:
Նաև ուկրաինացի լրագրողը ընդգծել է, որ Լուկաշենկոն չի ցանկանա ապագայում իր որդուն տեսնել նախագահի պաշտոնում:
Բացի այդ, Գորդոնը պարզաբանել է, որ Բելառուսի նախագահը համաձայնվել է իրեն հարցազրույց տալ նաև Նիկոլայի պատճառով, քանի որ նա հետևում է լրագրողի հաղորդման բոլոր թողարկումներին և խնդրել էր հորը գնալ հարցազրույցի:

Лукашенко рассказал об оппозиционных взглядах сына
Президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил, что его младший сын Николай придерживается оппозиционных взглядов. Об этом сообщил украинский журналист Дмитрий Гордон в эфире телеканала «Украина 24».
Белорусский лидер рассказал Гордону, что Николай Лукашенко «оппозиционно настроен к власти вообще». Он отметил, что у 15-летнего Николая сформировалось свое мировоззрение.
Также украинский журналист подчеркнул, что Лукашенко не хотел бы видеть своего сына на посту президента в будущем.
Кроме того, Гордон уточнил, что президент Белоруссии согласился с ним на интервью также из-за Николая, так как тот смотрит все выпуски передач журналиста и попросил отца прийти на интервью.