Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Ռոբերտ Նազարյանը ձերբակալվել է ՀՔԾ-ում քննվող գործի շրջանակում։ Այլ մանրամասներ այս պահին հաղորդել չեմ կարող։ Ավելի ուշ կներկայացնենք տեղեկատվություն», - ասաց Մարինա Օհանջանյանը։
Hraparak.am-ը գրել էր, որ նախքան ձերբակալելը Ռոբերտ Նազարյանից պահաջել են հարուցված քրեական գործերից մեկով ցուցմունք տալ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի դեմ՝ խոստանալով դադարեցնել նրա դեմ քրեական հետապնդումը:

Ex-chairman of the Public Services Regulatory Commission Robert Nazaryan has been arrested, spokesperson of Special Investigation Service Marina Ohanjanyan told Aysor.am.
“Robert Nazaryan has been arrested in the sidelines of the case examined at SIS. No other details can be unveiled at the moment. Later information will be provided,” she said.
Hraparak.am reported earlier that before the arrest the law enforcers were demanding that Nazaryan testifies against third president Serzh Sargsyan in the sidelines of one of the instituted criminal cases promising in that case drop the criminal persecution against him.