Թուրքիայում անցկացվում է հակամաճարակային կանոնների պահպանման ամենաընդգրկուն ստուգումը
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը հինգշաբթի սկսել է հակահամաճարակային կանոնների պահպանման ամենաընդգրկուն ստուգում ամբողջ երկրում՝ նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի շրջանակներում:
«Մենք ամբողջ Թուրքիայում անցկացնում ենք ամենաընդգրկուն ստուգումը, որը երբևէ կազմակերպել ենք համաճարակի դեմ պայքարի շրջանակներում», - Twitter-ի էջում գրել է ներքին գործերի նախարարության ղեկավար Սուլեյման Սոյլուն:
Ստուգման կենթարկվեն շուկաներն ու խանութները, ռեստորանները, սրճարանները, հասարակական տրանսպորտը, տաքսիները, ճանապարհները:

В Турции проводится самая масштабная проверка соблюдения противоэпидемических правил
Министерство внутренних дел Турции приступило в четверг к проведению самой масштабной проверки соблюдения противоэпидемических правил во всей стране в рамках борьбы с распространением коронавируса нового типа.
"Мы проведем по всей Турции самую масштабную проверку, которую мы когда-либо устраивали в рамках борьбы с эпидемией", - написал на своей странице в Twitter в четверг глава МВД Сулейман Сойлу.
Под проверку подпадут рынки и магазины, бизнес и предприятия, торговые центры, рестораны, кафе, общественный транспорт, такси, дороги.
По словам Сойлу, в этом процессе примут участие чиновники различного уровня, в том числе губернаторы провинций и мэры городов.