Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհուրդ կստեղծվի. այն կնախագահի Նիկոլ Փաշինյանը
Կառավարությունում ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհուրդ կստեղծվի, որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի նպատակն է Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարության և դրանից բխող 2020-2022 թվականների գործողությունների ծրագրի լիարժեք և արդյունավետ իրագործման, ինչպես նաև իրավապահ, դատական և այլ ոլորտների զարգացման ծրագրերի հետ փոխգործելիության ապահովումը:
Խորհուրդը կնախագահի  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Կազմում կլինեն  փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը, Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ԱԱԾ տնօրենը, ԱԽ քարտուղարը, Գլխավոր դատախազը, ՀՔԾ պետը, ԱԺ երկու պատգամավոր, ՀԿ ներկայացուցիչներ։

В правительстве создан Совет по координации реформ в полиции
В правительстве Армении будет создан Совет по координации реформ в полиции, решение подписано премьер-министром Николом Пашиняном.
Цель Совета по координации реформ в полиции в обеспечении реализации стратегии реформ в полиции Республики Армения и полноценной и эффективной реализации вытекающей из этого программы действий на 2020-2022гг., а также взаимодействия программ развития правоохранительной, судебной и других сфер.
Совет возглавит премьер-министр Никол Пашинян. В состав Совета войдут вице-премьер Мгер Григорян, министр юстиции Рустам Бадасян, министр финансов Атом Джанджугазян, министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян, министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, министр высокотехнологической промышленности Акоп Аршакян, министр обороны Давид Тоноян, директор СНБ, секретарь Совбеза, генпрокурор, начальник Специальной следственной службы, два депутата Национального Собрания, представители общественных организаций.