Արայիկ Հարությունյանը բարձր է գնահատել քաղաքաշինության ոլորտում ունեցած ձեռքբերումները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 7-ին, մասնագիտական տոնին ընդառաջ, ընդունել է շինարարության ոլորտի մի խումբ ներկայացուցիչների։ Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել քաղաքաշինության ոլորտում ունեցած ձեռքբերումները և ընդգծել, որ դրանում մեծ է ինչպես պետական համապատասխան գերատեսչության պատասխանատուների, այնպես էլ շինարարական կազմակերպությունների աշխատակիցների ունեցած դերակատարությունը:
Իր ելույթում նախագահը նշել է, որ շինարարության ոլորտն այսօր կառավարության գերակա ուղղություններից մեկն է և համոզմունք հայտնել, որ բնագավառի աշխատակիցները կանեն հնարավորը նախանշված ծրագրերը հավուր պատշաճի իրականացնելու ուղղությամբ:
Միևնույն ժամանակ երկրի ղեկավարը վստահեցրել է ներկաներին, որ հետևողական պայքար է տարվելու ոլորտում առկա արատավոր երևույթները բացառելու ուղղությամբ: «Մեր նպատակն արդյունավետ և թափանցիկ համակարգի ստեղծումն է: Բոլոր նրանք, ովքեր շեղվեն ընտրված ճանապարհից, չեն խուսափելու օրենքի առջև պատասխանատվություն կրելուց»,- ընդգծել է Արայիկ Հարությունյանը։
Ներդրած ավանդի համար և մասնագիտական տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահը մեդալներ և արժեքավոր նվերներ է հանձնել ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մի խումբ աշխատակիցների և բնագավառում ակտիվ գործունեություն իրականացնող մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչների:

Араик Арутюнян высоко оценил достигнутые в сфере градостроительства успехи
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 7 августа в преддверии профессионального праздника принял группу представителей сферы строительства, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства высоко оценил успехи, достигнутые в сфере градостроительства, и подчеркнул, что в этом деле значительна роль ответственных лиц соответствующих государственных ведомств и работников строительных организаций.
В своем выступлении президент отметил, что сегодня сфера строительства является одной из приоритетных направлений программы правительства и выразил уверенность, что работники сферы сделают все возможное для надлежащего осуществления намеченных программ.
При этом глава государства заверил присутствующих, что будет проводиться последовательная борьба по искоренению порочных явлений в сфере. «Наша цель – создание эффективной и транспарентной системы. Все те, кто свернет с избранного пути, не смогут избежать ответственности перед законом», - подчеркнул Араик Арутюнян.
За внесенный вклад и по случаю профессионального праздника президент республики вручил медали и ценные подарки группе работников министерства градостроительства Республики Арцах и представителей ряда компаний, осуществляющих активную деятельность в этой сфере.