Հակակառավարական ցույցեր՝ Լիբանանի մայրաքաղաքում (Տեսանյութ)
Բազմաթիվ զոհերի և վիրավորների պատճառ դարձած Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթունից հետո Կառավարության հրաժարականի պահանջով բողոքի ցույցեր են սկսվել Լիբանանի մայրաքաղաքում: Այդ մասին հայտնել է լիբանանյան ազգային «National News Agency» լրատվական գործակալությունը (NNA):
Նշվում է, որ ցուցարարները կատարել են հրկիզումներ, ներխուժել խանութներ և քարեր նետել իրավապահների վրա: Ոստիկանները ստիպված են եղել օգտագործել արցունքաբեր գազ:
Իշխանությունները քննում են պայթյունի պատճառներն ու հանգամանքները: NNA-ի փոխանցմամբ՝ դատավոր Ֆակի Աքիքին հայտարարել է, որ գործի շրջանակում ձերբակալվել է 16 անձ, որոնք կարող են պատասխանատու լինել կատարվածի համար:

Антиправительственные выступления охватили столицу Ливана (Видео)
Протестные акции с требованием отставки правительства охватили Бейрут в связи с многочисленными жертвами и разрушениями после взрыва в порту столицы Ливана. Об этом сообщает ливанское государственное информагентство National News Agency (NNA).
Отмечается, что участники манифестаций устраивали поджоги, громили магазины и забрасывали правоохранителей камнями. Сотрудникам полиции пришлось применить слезоточивый газ.
Власти занимаются расследованием причин и обстоятельств взрыва. По данным NNA, судья Факи Акики заявил, что в рамках дела под стражу взяты 16 человек, которые, возможно, ответственны за случившееся.