Նիկոլ Փաշինյանը հետևում է Ամուլսարի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետևում է Ամուլսարի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։
«Այո, հետևում ենք, բոլորս հետևում ենք զարգացումներին», - ասաց նա։
Հարցին՝ հնարավո՞ր է վարչապետը հանդիպի Ամուլսարի տարածքում հանքի շահագործման դեմ պայքարող ակտիվիստներին, Մանե Գևորգյանն ասաց, որ այս պահին մեկնաբանություն տալ չի կարող։
Հիշեցնենք՝ Ամուլսարում չորրորդ օրն է, ինչ շարունակվում են բողոքի ակցիաները։ Իրավիճակը լարվել է այն բանցի հետո, երբ «Լիդիան Արմենիա»-ի պահնորդները տեղափոխել էին Ամուլսարի պահապաններին պատկանող վագոն-տնակը:

Никол Пашинян следит за развитиями вокруг Амулсара
Премьер-министр Армении Никол Пашинян следит за развитиями вокруг Амулсара, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь премьера Мане Геворкян.
«Да, следим, мы все следим за развитиями», - сказала она.
На вопрос, может быть, премьер-министр встретится с ведущими борьбу против эксплуатации Аулсарского рудника активистами, Мане Геворкян заявила, что сейчас не может прокомментировать.
Напомним, в Амулсаре уже четвертый день продолжаются акции протеста. Ситуация накалилась после того, когда сотрудники нанятой компанией «Lydian Armenia» охранной службы перенесли принадлежащий защитникам Амулсара вагон-домик.