ՀԾԿՀ անդամ Մուշեղ Կոշեցյանին կալանավորելու միջնորդությունը բավարարվել է. փաստաբան
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը,դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ բավարարել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Մուշեղ Կոշեցյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին քննիչի միջնորդությունը։ Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կոշեցյանի պաշտպան Գեղամ Հակոբյանը։
Նա նշեց, որ իրենք որոշումը բողոքարկելու են Վերաքննիչ դատարանում:
«Պնդում եմ, որ որևէ հիմք գոյություն չունի՝ ոչ միայն կասկածի հիմնավորման և նաև կալանավորման հիմքերի առումով, առավել ևս մեղադրանքն է ապօրինի: Պատահական չէր հենց Երևանի դատարանի Կենտրոնի նստավայրի հերթապահության օրը միջնորդություն ներկայացնելն ու միջնորդության քննությունը դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին մակագրելը։ Գործընթացն ամբողջոությամբ ապօրինությունների շղթա է, կալանավորման որևէ հիմք չկար» ,- ասաց Գեղամ Հակոբյանը:
Պաշտպանը միաժամանակ հիշեցրեց, որ մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ ՔՕ 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այսինքն՝ պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահելը:
Հիշեցնենք, որ ՀՔԾ-ն Կոշեցյանին օգոստոսի 6-ի առավոտյան հրավիրել էր հարցաքննության՝ կասկածյալի կարգավիճակով, ժամը 09։00-ին նա ներկայացել է և 09։11-ին՝ ձերբակալվել։

Суд удовлетворил ходатайство об аресте члена КРОУ Мушега Кошецяна – адвокат
Суд общей юрисдикции Еревана, под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна, немногим ранее удовлетворил ходатайство следователя об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении члена Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении Мушега Кошецяна, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Кошецяна Гегам Акопян.
Он отметил, что они собираются обжаловать решение в Апелляционном суде.
«Я утверждаю, что нет никакого основания – не только в плане обоснования доказательства, но и основания для ареста, более того обвинение незаконно. Неслучайно, что ходатайство представлено именно в день дежурства резиденции суда общей юрисдикции административного районе Кентрон и рассмотрения ходатайства завизировано на судью Мнацакана Мартиросяна. Этот процесс полностью цепочка незаконностей, для ареста нет никакого основания», - сказал Гегам Акопян.
Адвокат также напомнил, что обвинение предъявлено по части 2 статьи 308 Уголовного кодекса, то есть, злоупотребление должностными полномочиями.
Напомним, Специальная следственная служба 6 августа вызвала Мушега Кошецяна на допрос в статусе свидетеля, он явился в 09:00 и в 09:11 уже был задержан.