Մհեր Դավիդյանցին առաջարկվել էր ընդհանուր գծով տեղակալի պաշտոնը, որն ի սկզբանե ընդունվել էր, սակայն հետագայում նա հրաժարվել է. ԱՆ պարզաբանում
08/08/2020 12:47
Առողջապահության  նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Անդրադառնալով «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի տնօրեն Մհեր Դավիդյանցի աշխատանքից հեռացման դիմումին, ուզում եմ հիշեցնել, որ դեռ տարեսկզբից երկու կենտրոնների`  ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման ազգային կենտրոնի և «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի միացման գործընթաց է սկսվել:
Նոր ձևավորվող բժշկական կենտրոնում Մհեր Դավիդյանցին առաջարկվել էր ընդհանուր գծով տեղակալի պաշտոնը, որն ի սկզբանե ընդունվել էր վերջինիս կողմից, սակայն հետագայում նա հրաժարվել է այդ պաշտոնից։
Նախարարի հրամանով երկու բժշակական կենտրոնների ՝ ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման ազգային կենտրոնի և «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի տնօրեններն արդեն իսկ ազատված են  պաշտոնից՝ կապված նոր կենտրոնի ձևավորման գործընթացի հետ։ Երկու կենտրոնների միացումից հետո տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարին նշանակելու է նախարարը։
Պարոն Դավիդյանցին առաջարկվել է նաև շարունակել համագործակցությունն իր համար ընդունելի այլ ֆորմատներով, օրինակ` գիտական, ուսումնական գործունեությամբ զբաղվելու:
Նախարարությունը և նախարարը բարձր են գնահատում Մհեր Դավիդյանցի ներդրումը համավարակի դեմ պայքարի աշխատանքներում և ցավում են նրա նման որոշման համար»։

Мгеру Давидянцу была предложена должность заместителя по общей линии, которая изначально была принята, однако потом он отказался – разъяснение Минздрава
08/08/2020 13:20
«Хочу напомнить, что еще вначале года начался процесс объединения двух центров – Национального центра по профилактике СПИДа и Инфекционной клинической больницы «Норк».
В новом формируемом медицинском центре Мгеру Давидянцу была предложена должность заместителя по общей линии, которая была изначально принята последним, однако в дальнейшем он отказался от этой должности.
Приказом министра директора двух медицинских центров – Национального центра по профилактике СПИДа и Инфекционной клинической больницы «Норк» – уже освобождены от работы в связи с процессом формирования нового центра. После объединения двух центров будет назначен временно исполняющий обязанности директора.
Господину Давидянцу было предложено также продолжать сотрудничество в другом приемлемом для него формате, например, заняться научной, учебной деятельностью.
Министерство и министр высоко оценивают вклад Норайра Давидянца в работу по борьбе с эпидемией корнавируса и сожалеют о его решении», - написала она.